2011. augusztus 14., vasárnap

Vanilla Twilight

Igazából régebben írtam ezt a történetet, de ide is fel szeretném rakni, mert nekem személyes kedvencem lett. Vigyázat. Shounen ai (mint majdnem az összes történetem). Két bejegyzés egy nap, huh. Ezt csak azért kapjátok, hogy legyen valamit olvasni míg megíródik az Amaranth 2. fejezete. Jó olvasást!



Forró szél söpört át a tájon, vadul rázva a nyárfák leveleit, mintha csak le akarná szakítani őket az ágról, hogy játszadozzon velük még utoljára, s messzire vihesse őket a levegőben. Alkonyodott, vanília felhők úsztak vattacukorként a narancsárnyalatos égbolton. Az ablakban ültem, kezemben parázsló cigarettacsikk. A nap vöröslő korongja már alig látszott a hegy mögött. Szerettem volna, ha Ő is mellőlem nézi végig, de nem kérhettem ilyet… Éreztem a hátamon tekintetét, szinte égetett. Lassan kifújtam a füstöt és elnyomtam a csikket. Hátrapillantottam rá, ő pedig jeges pillantásokkal méregetett.
- Miért van az, hogy amikor ketten vagyunk, kedves vagy, de máskor gyűlölettel nézel rám? – kérdezte. Úgy éreztem, mintha a szívembe döfött kés mélyebbre szaladt volna, éreztem a torkomon a félelem nyirkos markának szorítását. Nem mondhatom el neki… Ez nem természetes, és nem akarom hogy még rosszabb legyek a szemében. Nem ismerem túl jól még, de azt hiszem, nem fogadná el az érzéseimet.
- Nem tudom. Ne kérdezz ilyet… – intéztem el egy legyintéssel. Nem akartam neki rendes választ adni. Még nem.
- Válaszolj! – lépett mellém, és megfogta a karomat. Lekászálódtam az ablakból, a szemeibe néztem. - Sosem felelsz, ha kérdezlek. Dühít. – folytatta.
- Miért kéne felelnem neked? – húztam el a számat.
- Mert én vagyok Rómeó. És Júlia köteles követni – vetette oda félvállról. Halványan elmosolyodtam magamban. Még mindig ugyanazt a játékot játsszuk, mint az első nap, mikor találkoztunk. Nem emlékszem már rá, mit mondott vagy tett, de Rómeónak szólítottam. Valahogy kicsúszott a számon… Visszavágott, hogy én vagyok Júlia… ez olyan nevetségesnek tűnt… De nem gondoltam volna, hogy neki tetszik. Úgy tűnik, ránk ragadt ez a két név.
- Rómeó szereti Júliát. – makacskodtam gúnyos hangnemben. Szerettem bosszantani őt, mert akkor foglalkozott velem. És bár nem mindig volt erre szükség, szokásommá vált, ahogyan neki is…
- Ki mondta, hogy nem szeretlek? Júlia is szereti Rómeót. Képes volt meghalni érte… – mondta elharapva a mondat végét. Nagyot dobbant a szívem, és fellobbant bennem a remény, hogy talán ő is olyan, mint én.
- Sosem mondtad. – kezdtem el védekezni, bár ez inkább gyanúsításnak hangzott. Csalódott voltam, minden porcikámban éreztem az a furcsa remegést. Szívem legmélyén azt kívántam, bárcsak itt és most szerelmet vallana nekem. De hiszen… most csak játszunk, nem?
Lassan magához vont, mélyen a szemeimbe nézett. Én csak figyeltem azt az éjfekete, csillogó szempárt, de az ő arca semmit nem árult el. Ugyanolyan rideg volt, mint máskor.
- Mit érzel irántam? – kérdezte. Éreztem, hogy kezd eldurvulni a játék. Egy pillanatig haboztam, de nem akartam újból feldühíteni azzal, hogy kikerülöm a kérdést. A szívem a torkomban dobogott, összeszorult a gyomrom.
- Szeretlek… - suttogtam elfúló hangon, s elfordítottam a fejem. Nem láthattam az arcát… Nem is akartam… féltem a reakciójától.
Pár pillanatig teljes csend volt a szobában. Tapintani lehetett volna a feszültséget. Aztán mozdult, nagyon lassan, de mégis úgy éreztem, hogy hirtelen történik minden. Magához húzott, majd hosszú, szenvedélyes csókban merültünk el. Mikor elhajolt tőlem, láttam rajta, hogy nem bír a szemembe nézni.
- Szeretlek… - suttogta halvány pírral az arcán.
Szorosan átöleltem, soha többé nem akartam elengedni… Egész testem remegett, csak őrá vágytam, a csókjára, az érintésére. Karjaiba simulva hunytam le a szemeim.
Odakint eltűntek a nap utolsó sugarai is, a tücskök ciripelése lágyan olvadt bele a szél halk susogásába. S mi csak álltunk a homályban… egyikünk sem figyelt már sem a tájra, sem a szél játékára…



Nincsenek megjegyzések:

Megjegyzés küldése