Második fejezet. Jó olvasást!
A hangja minden alkalommal úgy visszhangzik a fejemben, mintha valódi volna, és Ő ott ülne mellettem. Érzem, ahogy végigsimítja a karom, és én közelebb húzódom hozzá. Szeretném, ha beszélne még egy kicsit, ám ekkor mindig felébredek. Kirázott a hideg, ahogy felültem. Éreztem magam alatt a kemény, hideg padlót, s mikor az órára néztem, csak akkor jöttem rá, hogy alig 3 órát sikerült aludnom. Bágyadtan meredtem magam elé, míg meg nem éreztem a sós ízt a számban. Nem bírtam elviselni a tudatát annak, hogy valaki mással van, hogy nem ölelhetem, mást csókol, mást ölel… És akkor a lehető legostobább gondolat ötlött az eszembe… Remegve álltam fel, libabőrös lettem, ahogy mezítláb végiglépkedtem a fagyos márványon. A fiók nyikorogva nyílt ki, s kivettem belőle a megváltást jelentő ezüstszínű, apró tárgyat. Az ágy szélére ülve elgondolkodtam, hogy megéri-e ez nekem. Van válasz? Nincs válasz? Némán bámultam bele a sötétbe, segítségért kiáltva magamban. Hosszú percekig, talán egy félóráig is hezitálhattam, míg döntöttem. A csuklómhoz emeltem a pengét. „Nézd csak Ryan! Amilyen kicsi vagyok, olyan veszélyes. Nem szép, hogy el sem köszöntél tőlük. Miért hagyod, hogy legyőzzön egy olyan buta dolog, mint a szerelem?” Óvatosan az éjjeliszekrény felé nyúltam, és kinyitottam az apró dobozt. A jól ismert dallam szomorúan, baljósan csilingelve szállt a csendben. Akaratlanul is elkezdtem magamban énekelni.
„And does he notice my feelings for him?
And will he see, how much he means to me?
I think it’s not to be…”*
Gerald…Damian…Scarlett…Cain…
Képek, emlékek peregtek a szemem előtt, majd megláttam az első vörös cseppeket a lepedőn. Hirtelen megéreztem a csontig hatoló fájdalmat, ott lüktetett az alkaromban. Lassan szédülni kezdtem, így lefeküdtem, hogy enyhüljön az érzés. A szoba vadul közeledni kezdett, a tárgyak csigalassan pörögve táncoltak a szemem előtt. A következő pillanatban már nem éreztem mást, csak egy erős döfést a nyakamon, és a jéghideg kezek érintését. Vajon most mi lesz? Felébredek még valaha?
*Megjegyzés: A dalrészlet a Nightmare Before Christmas-ből van (Sally's song)
Nincsenek megjegyzések:
Megjegyzés küldése